Elegant Lighting Flush Mount Light Royal Cut 1208F16PN-SS/RC
SKU: 1208F16PN-SS/RC
Spec Sheet
Dimensions Length: 16" Width: 16" Height: 10.5" Wire Length: 10" Specifications Product Type: Flush Mounts Voltage: 110V - 125V Dimmable: Yes Socket Type: E12 Number of Lights: 3 Wattage/Bulb: 60 Max/Nominal Watt: 180 Crystal/Glass Color: Silver Shade (Grey) Wire Included: Yes Bulb Shape: B10 Harware Material: Steel Fixture Material: Steel Product Shape: Flush Mounts Assembly Required: Yes Hardware Finish: Polished nickel Bulb Included: No UL & ULC Standard: UL,ULC Weight: 36 Product Warranty: 1 year limited Shipment type: Small Parcel