Elegant Lighting Flush Mount Light Royal Cut V2528F12C/RC
SKU: V2528F12C/RC
Add to Wishlist
Install Sheet
Spec Sheet
Dimensions Length: 12" Width: 12" Height: 9" Wire Length: 11.81" Specifications Product Type: Flush Mounts Voltage: 110V - 125V Dimmable: Yes Socket Type: E12 Number of Lights: 4 Wattage/Bulb: 40 Max/Nominal Watt: 160 Crystal/Glass Color: clear Wire Included: Yes Bulb Shape: B10 Harware Material: Steel Fixture Material: Steel Product Shape: Flush Mounts Assembly Required: YES Hardware Finish: Chrome Bulb Included: No UL & ULC Standard: UL,ULC Weight: 12 Product Warranty: 1 year limited Shipment type: Small Parcel