Elegant Lighting Wall Sconce Royal Cut 1138W17PN/RC
SKU: 1138W17PN/RC
Add to Wishlist
Install Sheet
Spec Sheet
Dimensions Length: 17" Width: 17" Height: 22" Extension: 9.5" Wire Length: 11.81" Specifications Product Type: Wall Sconce Voltage: 110V - 125V Dimmable: Yes Socket Type: E12 Number of Lights: 3 Wattage/Bulb: 40 Max/Nominal Watt: 120 Crystal/Glass Color: clear Wire Included: Yes Bulb Shape: B10 Harware Material: Steel Fixture Material: Steel and Glass Product Shape: Wall Sconce Assembly Required: YES Hardware Finish: Polished Nickel Bulb Included: No UL & ULC Standard: UL,ULC Dry/Wet/Damp: Damp Weight: 6.5 Product Warranty: 1 year limited Shipment type: Small Parcel